Школа журналістських розслідувань в регіонах

Комплексна освітня програма, розроблена для українських журналістів/-ок в регіонах, які прагнуть здобути глибокі знання та практичні навички в сфері розслідувальної журналістики.

Комплексна освітня програма, розроблена для українських журналістів/-ок в регіонах, які прагнуть здобути глибокі знання та практичні навички в сфері розслідувальної журналістики.

Безкоштовно. Відбір відбувається на конкурсних основах

Програма зосереджена на підтримці регіональних медіа як інструменту контролю та прозорості в процесі відновлення України і спрямована на розвиток навичок, необхідних для виявлення корупції, що може перешкоджати ефективному використанню державних і міжнародних ресурсів, а також надає учасникам можливість отримати всебічну підтримку від провідних експертів/-ок у галузі розслідувальної журналістики, фінансування на власні розслідування та доступ до закритих обговорень та вебінарів за участі топових представників влади,  експертів/-ок антикорупційного сектору та журналістів/-ок.

Кого ми шукаємо:
Ми запрошуємо до участі 35 журналістів/-ок, редакторів/-ок, медіаменеджерів/-ок і медійників/-ць, які працюють у регіональних медіа або є незалежними журналістами/-ками. Наші учасники/-ці повинні мати інтерес до розслідувальної журналістики, прагнути вивчати нові техніки роботи з інформацією та бажати зробити вагомий внесок у свою громаду, викриваючи корупцію та інші суспільно важливі проблеми. Учасники можуть працювати як у редакціях, так і самостійно, головне – їхня відданість професійним цінностям і бажання покращити якість контенту для своєї аудиторії.

Що пропонує Школа:

  • Навчальний курс "Основи журналістських розслідувань"

    Курс складається з п’яти основних модулів, кожен з яких розкриває різні аспекти розслідувальної журналістики. Кожен модуль містить 10-12 лекцій, воркшопів або практикумів.

  • 10 секторальних воркшопів з розслідувальної журналістики

    Програма включає 10 тематичних воркшопів, які охоплюють розслідування в різних галузях, що часто піддаються корупційним ризикам: енергетика, будівництво, екологія, охорона здоров’я, місцеве самоврядування тощо. Учасники навчаться використовувати інструменти для аналізу даних, відстеження фінансових потоків та виявлення корупційних схем в конкретній галузі за допомогою експертів та представників влади. 

  • 10 закритих воркшопів для спільноти  Kyiv Media School

    Програмою передбачено серію щомісячних сесій, яка триватиме десять місяців та яка буде спрямована на розвиток прикладних навичок журналістів/-ок-розслідувачів у сучасному цифровому середовищі. Кожна сесія охоплюватиме актуальні теми, зокрема використання розширених цифрових інструментів, кібербезпеку, цифрову криміналістику та OSINT, захист джерел, Big Data, етичні аспекти та сторітелінг, а також організацію колаборативних розслідувань. Ці воркшопи включатимуть виступи експертів, практичні вправи та обговорення, що нададуть учасникам унікальний простір для обміну досвідом і підвищення кваліфікації у форматі закритого клубу, доступного лише для членів школи.

  • Менторська підтримка з акцентом на розслідування в регіонах

    Протягом програми кожен учасник отримає менторську підтримку досвідчених антикорупційних експертів/-ок та розслідувачів/-ок. Ментори/-ки допоможуть у виборі тем, нададуть рекомендації для збору та аналізу даних, поділяться досвідом роботи з джерелами інформації та консультуватимуть у правових питаннях.

  • Фінансова підтримка розслідувальних проектів

    У рамках Школи журналістських розслідувань в регіонах учасники не лише здобудуть знання і навички, але й отримають фінансову підтримку для реалізації власних антикорупційних та розслідувальних проектів. Кожен студент, який пройде навчання та обере тему capstone project, отримає стипендію на реалізацію та публікацію відповідного матеріалу.

  • Офлайн-заходи та антикорупційна конференція

    У рамках програми відбудуться чотири офлайн-заходи:

    • відкриття Школи для знайомства учасників, лекторів, менторів та організаторів.

    • дводенний проміжний офлайн інтенсив.

    • випускний із представленням результатів розслідувань.

    • національна конференція для журналістів розслідувачів в регіонах.

Чому це важливо:
Завдяки Школі учасники отримають практичні навички для якісних розслідувань, що сприятиме прозорості процесів відновлення в Україні та зміцненню демократичних інституцій.

Термін участі у Школі:

22 листопада 2024 – 20 липня 2025

Координатор школи:

Михайло Ткач – український журналіст-розслідувач, керівник відділу розслідувань «Української правди».

Навчальний план

(01)

(01)

(01)

5 модулів:

  1. Основи журналістських розслідувань

  2. Передові методи розслідування

  3. Особливості розслідування корупції в регіонах

  4. Моніторинг прозорості використання коштів, спрямованих на відбудову

  5. Сторітелінг для створення впливових розслідувань

Безкоштовно. Відбір відбувається на конкурсних основах

KyivMediaSchool
KyivMediaSchool
KyivMediaSchool
Офіс

Київ, вул. Майдан Незалежності, 2

Соціальні мережі
Офіс

Київ, вул. Майдан Незалежності, 2

Соціальні мережі
Офіс

Київ, вул. Майдан Незалежності, 2

Соціальні мережі

©2024 Kyiv Media School.

Розробка сайту: Шитов Ілля

©2024 Kyiv Media School.

Розробка сайту: Шитов Ілля

©2024 Kyiv Media School.

Розробка сайту: Шитов Ілля