Курс Основи локальної журналістики
Безкоштовно. Відбір відбувається на конкурсних основах
Проєкт розроблено та реалізовано ГО «Media Development Foundation» за підтримки ЮНЕСКО в Україні та Посольства Японії. Програма є частиною ширших зусиль ЮНЕСКО щодо підтримки безпеки журналістів і свободи слова в Україні.
Курс “Основи локальної журналістики” — це комплексна 9-місячна програма, покликана надати журналістам/-кам не лише практичні навички та знання, а й інноваційні ідеї щодо розвитку своїх редакцій та зв’язку із аудиторією.
Програма охоплює широкий спектр тем, включаючи основи журналістської етики, створення новин для різних цифрових платформ, методи верифікації інформації, розслідувальну журналістику та управління редакцією.
Учасники та учасниці отримають базові знання щодо роботи з текстом, аудіо, відео та графікою та навчаться створювати мультимедійні матеріали.
Курс розроблено із окремим модулем, присвяченим журналістиці під час війни. Він включає у себе такі теми як воєнний репортаж, висвітлення життя на окупованих територіях, безпеку редакції, документування воєнних злочинів та ін.
Програма також включає в себе модуль з управління редакцією. Учасники та учасниці зможуть здобути знання з базового бюджетування організації, цифрової безпеки, контентного планування та управління талантами.
Окреме місце у курсі посідають лекції щодо роботи з аудиторією, створення спільноти та побудови конструктивних дискусій довкола складних тем.
Крім теоретичної частини, учасники та учасниці курсу матимуть можливість реалізувати свій випускний проєкт, який дозволить втілити набуті знання та вміння на практиці.
Курсом передбачено 1,5 місячне стажування в редакціях та оплата стипендії, що надасть реальний досвід роботи та допоможе збагатити професійні портфелі та реалізовуватися як фахівець чи фахівчиня.
Для кого?
Для журналісток/-ів, які мають базовий досвід роботи у медіа, працюють з локальними аудиторіями та шукають способів розвивати свої редакції.
Таймлайн:
29 серпня 2024 року – квітень 2025 року
Формат:
Онлайн та офлайн.
Двічі на тиждень, у вечірній час, плюс інтенсиви.
Вартість:
Безкоштовно.
Відбір відбувається на конкурсних основах.
Сертифікат:
Після успішного завершення курсу учасники отримують сертифікат, виданий Kyiv Media School, що є свідченням набутих навичок та компетенцій.
Навчальний план
7 модулів:
Засади регіональної журналістики
Новини digital-first
Робота мультимедійної редакції
Журналістика під час війни
Розслідування та "повільна" журналістика
Менеджмент редакції
Робота з аудиторією та просування
Capstone project:
Упродовж курсу і як його результат учасники/ці мають створити проєкт, покликаний запровадити системні зміни у редакції і покращення результатів її роботи. Це може бути створення нового відділу або позиції; запуск нового напрямку роботи редакції (розслідування, стрічка новини, подкасти тощо) або цілої платформи. Результатом навчання також може стати створення медіа проєкту з нуля.
Учасники/ці обов’язково повинні мати початкову ідею на етапі подачі заявки на курс — її буде доопрацьовано спільно з ментором та викладачами упродовж навчання.
Стажування:
1,5-місячне стажування для випускників курсу в найкращих українських національних та регіональних медіа, де вони матимуть можливість працювати над матеріалами для цих медіа спільно з менторами. Всі інтерни будуть нагороджені стипендіями.
Викладачі та запрошені лектори
Безкоштовно. Відбір відбувається на конкурсних основах